Ogłoszenia, czyli wyjazd

Pawian, nie mogąc doczekać się wiosny wyjeżdża na południe, gdzie będzie znów zajmował się relatywizmem, cywilizacją śmierci, modernizmem, ateizmem, kpinkowaniem i ironizowaniem na każdy temat. Jako że pawiany są osobnikami z gruntu niemoralnymi, nasz bohater zamierza opisywać z lubością swe ekscesy i inne hedonistyczne bachanalia, w których przyjdzie mu uczestniczyć. Nie zamierza wracać wcześniej, aniżeli na wiosnę. Proszę Pawiana zrozumieć, zatęsknił za południem, jako ten poeta, co mu przyszło w Moskwie się znaleźć, a zalęgający zatoki, niby cement, katar zrobił swoje. Pawian przepasał swe lędźwie, spakował książeczki do wielkiej kraciastej chustki, pozostawił tęskniącą Nadieżdę Iwanownę oraz Łasica i już był gotowy moczyć nogi w Wardarze, albo w Ochrydzie.

 

Ne, ja ne mozham ovde da sedam,

ne, ja ne mozham mrazoj da gledam!

Dajte mi krilja ja da si metnam

i v nashi str’ni da si preletnam;

na nashi mesta ja da si idam,

da vidam Ohrid, Struga da vidam.

(Konstantin Miladinov)

Mnogu se raduvam. Prijatno!

pawian

 

Published in: on 03/07/2009 at 19:42  17 Komentarzy  
Tags:

The URI to TrackBack this entry is: https://pawianprzydrodze.wordpress.com/2009/03/07/ogloszenia-czyli-wyjazd/trackback/

RSS feed for comments on this post.

17 KomentarzyDodaj komentarz

 1. Małpio zazdraszczam!!!

  Miłego wygrzewania i częstego pisania życzę…
  🙂

 2. No, dobrego wyjazdu Pawianie! I chociaż opisuj, to przynajmniej powydaje nam się, że też się wygrzewamy i bachanaliujemy… 😉
  [tu, szczękając zębami] mi-i-i-a-a-a-u-u-u

 3. 🙂 baw sie dobrze

 4. udanego tour de pawian…

 5. Ale chyba czasem cosik Pawian skrobnie, co?

 6. Ale jak Pawian zasmarka wielką kraciastą chustkę, to w czym przywiezie książki?

 7. Jestem za cywilizacją śmierci, relatywizmem, ateizmem, a ironizowanie na kazdy temat budzi we mnie wręcz dziki entuzjazm. Ale wolałam pawiana we poprzednim wcieleniu, bo jako Socjopatyczna Malkontentka nie mówił o sobie w trzeciej osobie, a jest to niestety dość pretensjonalna forma. Ale to tylko uwaga na marginesie, bo poza tym bardzo lubię socjopatyczne, malkontenckie pawiany.

 8. Socjopatyczny pawian mówi różnie. Czasem, nawet w jednym tekście pojawia się zarówno forma pierwszej, jak i i trzeciej osoby. Zresztą w socjopatycznej też czasem była forma trzecioosobowa. Pretensjonalna? Może. Ale jeszcze nie zaczęłam pisać wierszy, jak wybranka Kazimierza M 🙂 – wtedy dopiero byłby hardcore 😉

 9. Obawiam się, że wybrance nieustającego One Man Horror Show nikt na świecie nie dorówna talentem poetyckim.Ale jeśli Pawiana męczy nadmiar weny, to może warto by spróbować. Życzę nieodpartego przypływu natchnienia.

 10. Raczej pozostanę ironicznym pawianem przydrożnym wyspecjalizowanym w felietonistyce…

 11. Felietonistyka jak najbardziej, ale wyobrażam sobie jakich niezapomnianych wrażeń mógłby dostarczyć turniej poetycki „Ironiczny Pawian kontra Liryczna Isabel.” Radości byłoby co niemiara. Szanowna publiczność tak by się uchichrała, że nie starczyłoby jej boków do zrywania i musiałaby sobie pozrywać z przodu i z tyłu.

 12. Hmmm… ta propozycja jest warta przemyślenia. Małpie figle, to pawiany lubia najbardziej 😉

 13. Należy jednak rozważyć wszystkie aspekty zagadnienia. Tego rodzaju impreza zwiększyłaby niewątpliwie siłę rażenia Pawiana, jego oglądalność, słuchalność i – rzecz jasna – opiniotwórczość. Ale czy Pawian marzy o tym, żeby jego olśniewająca uroda stała się ozdobą tabloidów?

 14. Zdecydowanie nie. Pawiany, jako gatunek źle się czują na pierwszej stronie czasoposma „Fakt”. Wniosek? Nie będzie wierszy.
  PS. Olśniewająca uroda? Wolne żarty. Olśniewającą urodą to dysponuje np. pan Frczkovski, kandydat na prezydenta Macedonii. Albo taki Imer Selmani. Wspominam tu o nich, bo sa moimi faworytami w wyścigu do fotela prezydenckiego.

 15. Jestem pewna, że Pawian zbyt nisko ceni swoje walory estetyczne. A w wyborach na pewno pokonałby bez trudu obu dżentelmenów.

 16. Niestety Pawian nie może zostać prezydentem Macedonii. Brak obywatelstwa. Kiepska znajomość języka. Jednakże dodam, że startuje także kobieta: albańska profesorka z Uniwersyetu Cyryla i Metodego. Zaś wspomniany Selmani jest pokazywany w telewizji, jako bałkański Obama.
  Jednakże pewnie wygra Ivanov. Konserwatysta o dość szczurzej fizys 😦

 17. Trzymam kciuki za panią profesor, chociaż pewnie przegra. A konserwatyści zazwyczaj miewają odrażającą fizys.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: